Opinion

Opinion

Inceneratori i Gent Sejkos në Bankën e Shqipërisë dhe opozita që si rruhet fare

Shikoni ca vendi eshte ky. Cohen dy mashtrues, me historik problematik te faktuar dhe marrin nje licence ne Banken e…

Read More »

Kur televizioni bëhet TikTok

Televizioni, gjyshi i medias, po përjeton krizë identiteti. Por në vend që të plaket me hijeshi, duke treguar përvojnë dhe…

Read More »

Pranvera e ankthit të Veliajt

Kush e ndjek rregullisht Instagramin e kryeministrit me siguri është habitur që në albumin e fotove që ai botoi nga…

Read More »

Kundër kujt e mbrojti Fatmir Xhafaj sot Erion Veliajn?

Fatmir Xhafaj doli sot në foltore dhe për 5 minuta i bëri avokatinë publike Erion Veliajt me të cilin në…

Read More »

PS si çingije e Ramës

Ka muaj e muaj që krejt shoqëria flet çdo ditë për vjedhjet e mëdha qeveritare. Që nga 1 miliard eurot…

Read More »

Pushtimi i plazheve nga pronarët e hoteleve

Turizmi në këto vite ka marrë një zhvillim që as në ëndërr nuk e kishim parë. Vjet dhjetë milionë turistë.…

Read More »

Një letër për studentin e gazetarisë në kohën e marrëzisë

I dashur mik, Sot letra e ka humbur fuqinë e saj, ndryshe nga dje kur fjalitë, fjalët dhe shkronjat e…

Read More »

SPAK-u i drejtësisë përballë “SPAKUT” të politikaneve, gazetarëve dhe opinionistëve

SPAK- u i drejtësisë vazhdon punën me qetësi , duke u përpjekur të ruajë sekretin e hetimeve. Edhe pse po…

Read More »

Liria e fjalës e rrezikuar nga media…

Dita e lirisë së shtypit është një ditë e mirë për të parë hijet që kërcënojnë gazetarinë jo nga jashtë,…

Read More »

Mos gërmoni, këtu s’ka asnjë thesar!

Një barcaletë e vjetër thotë se kur një i pasur tentoi të fshehë thesarin që mbante fshehur në shtëpi, vajti…

Read More »
Back to top button