Opinion

Opinion

Partitë e vogla në grackën e humbësit Basha

Përçarja e madhe e PD-së, shkaktuar nga NON GRATA Sali Berisha, ishte një humbje e madhe për të djathtën. Duam…

Read More »

Mos e teproni

Që kur rrjetet sociale janë shndërruar në një ndër pushtetet më të forta, politikanët thuajse i sheh kudo me kineastët…

Read More »

Vetëm me një vështrim të shpejtë sa për fillim

Kryeministri deklaroi se SPAK po mban të bllokuar një investim me vlerë 200 milion euro në portin e Marina Limionit…

Read More »

Jorgo Papingji, poeti që i vesh tekstin muzikës

Poeti Jorgo Papingji i dha shoqërisë shqiptare, për më tepër se pesë dekada, poezi për këngë. Gjeti qysh në hershmërinë…

Read More »

Dhëndrri i Donaldit dhe një ëndërr naive me antikomunistë

Lajmi për projektin masiv turistik që dhëndri i Donald Trump, Jared Kushner dhe investitorë arabë po përgatisin për ishullin e…

Read More »

Si qeveria keqpërdor fjalën “strategjik”

Po ti referohemi fjalorit fjala “strategjik” ka të bëjë me identifikimin e synimeve dhe interesave afatgjata ose të përgjithshme dhe…

Read More »

Gėnje tė gėnjejmė, se populli budalla i gėlltit ?!…

Ka gati njecerek shekulli qė gėnjeshtra ėshtė shtruar kėmbėkryq nė Shqipėri. Aq e vėrtetė ėshtė kjo sa sot njerėzit e…

Read More »

Blerja e pushtetit me llokma Shqipërie

Dy mediave serioze në vendet e tyre, L’Espresso në Itali dhe New York Times, duke hetuar dyshimet për veprime okulte…

Read More »

Incidenti i Ramës me Ambrozia Metën: “Kryeministri nuk arrin të kontrollojë veten”

Kamerat e televizioneve kapën momentin kur Rama zgjat dorën dhe prek në fytyrë gazetaren, veprim që organizatat në mbrojtje të…

Read More »

Pastrimin e parave e bëjnë pastrueset

Në një ngjarje që do të hyjë në analet e historisë si “Gjyqi i Shekullit”, ndodhi sot në Tiranë. R.…

Read More »
Back to top button