Parlamentare

Parlamentare

Përplasje para dyerve të kuvendit, deputetët e opozitës tentojnë të hyjnë në sallë

Deputetë të opozitës janë mbledhur rreth oborrit të parlamentit dhe po tentojnë të futën në Kuvend. ‘Çdo gjë do ta…

Read More »

Të hënën mblidhet Këshilli i Mandateve per Sali Berishen

Të hënën mblidhet Këshilli i Mandateve për shqyrtimin e kërkesës së Prokurorisë të Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar…

Read More »

BE i jep përgjigjen e prerë Greqisë për kërcënimet me Belerin: Mos krijoni krisje të panevojshme në marrëdhëniet dypalëshe

Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano i ka dhënë një përgjigje të qartë dhe të prerë Greqisë për çështjen e…

Read More »

Miratohen ndryshimet në rregulloren e Kuvendit të propozuara nga PS

Ndryshimet në rregullore do të votohen në Kuvend të enjten gjatë seancës parlamentare. Maxhoranca miratoi seancën e kaluar (7 Dhjetor)…

Read More »

Flakadanë e kapsolla, ndëshkohen me 10 ditë përjashtim nga Kuvendi shtatë deputetë të opozitës

Për kaosin e radhës nga flakadanët dhe kaspsollat të enjten e shkuar në parlament u ndëshkuan me 10 ditë mos…

Read More »

Kaosi në Kuvend, PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të opozitës

Pas seancës plot tensione ditën e enjte në Kuvend, Partia Socialiste kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të opozitës. Deputetët e…

Read More »

Rama i pakënaqur me deputetët e tij, i paralajmëron me zgjedhje të parakohshme

Në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, kryesocialisti Edi Rama ka shprehur pakënaqësinë ndaj deputetëve të tij. Nga sa ka…

Read More »

Dy muaj përjashtim nga Parlamenti/ Nisma e PS për të mbajtur larg Kuvendit grupin Berisha

Në Parlament po përgatitet një rregullore e re e cila parashikon përjashtim deri në dy muaj për deputetët që bëjnë…

Read More »

Opozita ndez tymuese në Kuvend, shumica vazhdon seancën

Kuvendi i Shqipërisë zhvilloi sot një tjetër seancë plenare të pazakontë, ndërsa deputetët opozitarë përkrahës të ish kryeministrit Sali Berisha…

Read More »

Komisionet zhvillohen online, deputetët e opozitës në protestë

Deputetët e opozitës protestojnë në Komisionet Parlamentare, pse mbledhjet zhvillohen online kur deputetët janë prezentë. Debatet janë zhvilluar në Komisionin e…

Read More »
Back to top button