Parlamentare

Parlamentare

Tensione në parlamentin shqiptar, opozita tenton të bllokojë mbledhjet

Në Shqipëri, tensioni mes opozitës dhe shumicës vijon të mbetet i lartë, me një grup deputetësh demokratë të cilët sot…

Read More »

Kuvendi miraton ligjin për legalizimin e kanabisit mjekësor, diplomat e mjekësisë dhe ASH-në

Kuvendi i Shqipërisë me 69 pro, 23 kundër dhe 3 abstenim, miraton ligjin që i hap rrugë kultivimit dhe përpunimit…

Read More »

Kuvendi rrëzon kërkesën për interpelancë me Ramën

Kuvendi ka rrëzuar kërkesat e opozitës për zhvillimin e interpelancës urgjente me kryeministrin Edi Rama dhe mocion me debat. Kjo…

Read More »

Kundërshtojnë projektligjin për kanabisin, opozita mbush Kuvendin me pankarta

Seanca e fundit plenare për këtë sesion parlamentar u përfshi me debate e kaose nga opozita. Opozita kundërshtoi me debate…

Read More »

Emrat: Surpriza, tre deputetë të opozitës abstenuan për arrestimin e Arben Ahmetajt

Tre deputetë abstenuan për kërkesën e SPAK, që iu drejtua Kuvendit për heqjen e imunitetit të Arben Ahmetajt, me qëllim…

Read More »

Kuvendi i hap rrugë arrestimit të Ahmetajt

Kuvendi votoi me 117 vota pro heqjen e mandatit të deputetit Arben Ahmetajt, duke i hapur rrugë arrestimit të ish…

Read More »

Arrestimi i Ahmetajt” votohet sot në Kuvend/ Nis seanca e posaçme plenare për ish zv. kryeministrin

Seanca e posaçme plenare në Kuvend për heqjen e mandatit të ish zv. kryeministrit, Arben Ahmetaj ka nisur këtë të…

Read More »

Sot seancë e posaçme në parlament për kërkesën e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetaj

Kuvendi i Shqipërisë do të votojë sot në një seancë të jashtëzakonshme kërkesën e Prokurorisë së Posaçme për arrestimin e…

Read More »

Me 75 vota pro, Kuvendi miraton Taulant Ballën si ministër të Brendshëm

Me 75 vota pro, 1 abstenim dhe 16 kundër Kuvendi miratoi dekretin e Presidentit për emërimin e Taulant Ballës si…

Read More »

Arrestimi i Ahmetajt/ Nikolla njofton se çështja do të shqyrtohet javën e ardhshme

Mbledhja e Këshillit të Mandateve ka nisur me debate. Kryetarja e Kuvendit ka njoftuar se çështje do të shqyrtohet në…

Read More »
Back to top button