Parlamentare

Parlamentare

“Kodi Zgjedhor do votohet pa asnjë ndryshim”/ Askush nuk mund të vëri në diskutim vullnetin e parlamentit, aq më pak Ilir Meta

“Pa asnjë ndryshim pikë dhe presje do të votojmë Kodin Zgjedhor siç është votuar nga parlamenti me një shumicë që…

Read More »

Sot seanca e Kuvendit, çfarë pritet të ndodhë

Seanca e radhës e Kuvendit pritet të nisë gjatë ditës sotme në orën 10:00.  Opozita sërish nuk do jetë e…

Read More »

Kuvendi i kërkon KQZ-së zëvendësimin e mandatit të Metës, Manjani e refuzon, ja kujt i kalon

Kuvendi i kërkon Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të zëvendësojë mandatin e Ilir Metës pasi ky i fundit mori detyrën e…

Read More »

Xhafaj: Reforma në drejtësi nisi, nuk ka kthim

Fatmir Xhafaj, në një bashkëbisedim me gazetarët, deklaroi se “reforma në drejtësi ka nisur” dhe se “rruga është pa kthim”.…

Read More »

Votohen anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit

Komisioni ad hoc i vettngiut ka votuar edhe përbërjen prej 12 anëtarësh të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Lista me…

Read More »

Kuvendi kryen sot vettingun, dy seanca njëra pas tjetrës

Seanca e jashtëzakonshme parlamentare ka nisur me një minutë heshtje për ish kancelarin gjerman Helmut Kohl, për të vijuar më…

Read More »

Seancë e jashtëzakonshme parlamentare, ja pse do rimblidhen deputetët në mes të fushatës

Parlamenti do të rimbledhë të gjithë deputetët në kulmin e fishatës elektorale. Shkak është bërë shtyrja e komisionit Ad Hoc…

Read More »

Numëruesi i tretë, LSI merr tavolinat me numër çift, PDIU ato tek

Komisioni Qendror hodhi sot shortin për numëruesin e tretë për zgjedhjet e 25 qershorit, që u nda mes LSI dhe…

Read More »

KQZ letër Kryeministrit: Po pengohet trajnimi i komisionerëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka ngritur shqetësimin për problemet e trajnimit të komisionerëve dhe vonesat për dhënien e lejes për…

Read More »

Dorëhiqet nga posti i nënkryetarit të KQZ-së, Hysen Osmanaj

Nënkryetari i KQZ-së, Hysen Osmanaj ka paraqitur sot dorëheqjen nga ky pozicion, çka nënkupton se ai do të vazhdojë mandatin…

Read More »
Back to top button