Parlamentare

Parlamentare

Moratoriumi i gjuetisë, Koka:I shërben të ardhmes së vendit

Ministri i Mjedisit, Lefter Koka vlerësoi sot në Kuvend shpalljen e moratoriumit të gjuetisë, i cili tha ai, i shërben…

Read More »

Asambleja Parlamentare e NATO-s mblidhet për herë të parë në Tiranë

Asambleja Parlamentare e NATO-s do të mblidhet për herë të parë në Tiranë në sesionin e pranverës, në datat 27-30…

Read More »

Kuvend, Patozi: Rama veshi me kostum kriminelët

Në seancën e sotme parlamentare, deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi ka deklaruar se prania e elementëve të inkriminuar në…

Read More »

Meta për reformën në drejtësi: Kyçe dhe e pazëvendësueshme për të ardhmen

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti eurodeputetët anëtarë të Komisionit Parlamentar të Stabilizim Asocimit BE-Shqipëri, të kryesuar prej znj. Elly…

Read More »

Rama- Berishës: Do ta votosh apo jo reformën në drejtësi

Kryeministri Edi Rama replikoi sot gjatë seancës në Kuvend me paraardhësin e tij Sali Berisha duke e pyetur për Reformën…

Read More »

Roshi i Kavajës kërcënon Blushin, deputeti-Ramës: Thuaj të vërtetën

Deputeti socialist Ben Blushi mori fjalën në foltoren e Parlamentit dhe lexoi një sms të kryebashkiakut të Kavajës, Roshi. Në…

Read More »

Ministri Klosi: Tolerancë zero ndaj rasteve të dhunës në qendrat sociale

 Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, deklaroi sot në parlament se toleranca ka qënë zero ndaj të gjithë përgjegjësve të rasteve…

Read More »

Kuvend, Ndreu: Opozita, akuza me të dhëna të pakonfirmuara

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu, në seancën e sotme parlamentare ka kritikuar opozitën për akuza të rreme ndaj qeverisë,…

Read More »

Blushi: Rama, kryeministri më i paaftë

Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi edhe sot vazhdoi të akuzojë qeverinë për paaftësi. Ai e cilësoi kryeministrin Rama si…

Read More »

Tahiri-opozitës: Ndajeni mendjen o reformën, o Parlamentin!

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i quan kërkesat e PD-së deri më sot si pretekste për të mos votuar reformën…

Read More »
Back to top button