Parlamentare

Parlamentare

Veliaj: Opozita ishte në plazh kur ne diskutonim ligjin e pensioneve

 Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, tha sot në Kuvend se ndërsa mazhoranca përgatit miratimin e reformës së…

Read More »

Veliaj: Ligji i ri për PAK shton kategoritë e personave që përfitojnë e shmang abuzimet

Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj,  tha sot në seancën e kuvendit, se “gjëja e parë që kemi…

Read More »

Meta: Reforma territoriale votohet në Kuvend më 31 korrik

Në nisje të seancës së sotme plenare kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, njoftoi deputetët për mbërritjen në parlament të projektit…

Read More »

Beqaj në Kuvend: Krijuam lehtësira për qytetarët në shërbimet mjeksore

 Në seancën plenare të ditës së sotme, ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, gjatë fjalës së tij nënvizoi lehtësirat për qytetarët…

Read More »

Kuvendi diskuton sot ndryshimet në ligjin e KLD-së

 Kuvendi mblidhet të enjten në seancë plenare ku pritet të diskutojë disa projektligje të rëndësishme. Ndër pikat kryesore të rendit…

Read More »

Tom Doshi: Po arrestohen të pafajshëm prej tekave e xhelozive të ministrit (replikat e plota)

Deputeti socialist, Tom Doshi, ka kritikuar sërish punën e policisë gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve, ku u diskutua projektligji…

Read More »

Meta mesazh ngushëllimi Kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve të Malajzisë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve të Malajzisë, Tan Sri…

Read More »

Veliaj: Kush punon dhe paguan me shumë kontribute, pension të lartë

Vijojnë diskutimet në Komisionin e Ekonomisë, ku i pranishëm ishte sot ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, për të…

Read More »

Ligji “Për karrierën ushtarake” – Kuvendi rrëzon me 80 vota dekretin e Presidentit

Kuvendi rrëzoi të enjten me 80 votat e deputetëve të mazhorancës dhe 2 abstenime dekretin e Presidentit që ktheu për…

Read More »

Nis seanca, mungojnë deputetet e opozitës

Kuvendi nisi punimet e seancës së sotme me diskutimin e disa shtesave dhe ndryshimeve në ligjin “Për shërbimin publik të…

Read More »
Back to top button