Sporti

Claudio Taffarel në krah të trajnerit Dunga në ekipin e Brazilit

DUNGA123Claudio Taffarel, 48 vjeç, portier i Brazilit kampion i botes ne 1994, do te jete ne krah te trajnerit te ri te Brazilit, Dunga, beri te ditur ky i fundit. Taffarel e ka kryer kete funksion edhe tek ekipi i Galatasarajit (Turqi).
Dunga, kapiten i ekipit te Brazilit, qe fitoi titullin e katert ne SHBA, u caktua te marten trajneri i ri i Brazilit. “Ne po u bejme apel disa kampioneve te botes per te cilet ka nevoje Seleçao, pasi kane  ADN e kampionit, per te dhene diçka nga përvoja e tyre”, theksoi Dunga, i cili ka drejtuar Seleçao nga 2006 – 2010.
Dunga zevendesoi Luiz Felipe Scolari pas deshtimit te Brazilit ne Boterorin e “vet” ne shtepi.
Nje tjeter ish-kampion i 1994, Mauro Silva, do te jete asistent teknik ne ndeshjet e para miqesore qe do te luaje Brazili me Kolumbine dhe Ekuadorin me 5 e 8 shtator ne SHBA.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button