Kronika

Durrës, zjarr në shkollën 9-vjeçare, ‘Isuf Puka’, dëmtohet çatia

Një vatër zjarri ka shpërthyer në shkollën 9-vjeçare, ‘Isuf Puka’, Durrës. Sipas policisë, zjarri ka përfshirë çatinë e shkollës. Në vendin e ngjarjes shkuan forcat e policisë dhe mjetet zjarrfikëse.

Pas disa orësh, polica bëri të mundur izolimin dhe shuarjen e flakëve. Nga ngjarja në fjalë janë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit, por po punohet për dokumentimin e ngjarjes.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button