Europa

Evakuohet parlamenti Evropian shkaku i alarmit për bombë (Foto)

Policia belge urdhëroi evakuimin e tre ndërtesave, të cilat janë pjesë e kompleksit të parlamentit të Bashkimit Evropian në Bruksel, për shkak të një alarm bombe.

evakuohet-parlamenti-evropian-shkaku-i-alarmit-p-euml-r-bomb-euml-foto_hdMasë parandaluese u shkaktua nga një makinë e dyshimtë e parkuar në Montoyer Street, transmeton Telegrafi.

“Në shikim të parë të makinë nuk bëhet fjalë për eksploziv”, ka thënë zëdhënësi i Parlamentit Evropian, Delfin Kolar.

Siç shkruajnë mediat lokale, sot në mëngjes një incident i ngjashëm ka ndodhur para ambasadës amerikane në Bruksel, por u vërtetua se bëhet fjalë për alarm të rrejshëm.

Kujtojmë se në tri javët e fundit kanë qenë 13 lajmërime të rrejshme të bombave pranë institucioneve evropiane dhe ato belge.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu
Close
Back to top button