Kosova

Gjakovë, nisi protesta kundër Jabllanoviqit

Ka nisur në Gjakovë protesta që kërkon shkarkimin e ministrit serb në Qeverinë e Kosovës, Aleksandër Jabllanoviq, i cili kishte ofenduar rëndë duke i quajtur “egërsira” nënat gjakovare që s’e dinë ende ku i kanë më të dashurit e tyre.

gjakov-euml-nisi-protesta-kund-euml-r-jabllanoviqit_hdNdërkohë, është siguruar edhe teksti për kallëzim penal kundër ministrit Jabllanoviq.

Në mesin e protestuesve janë edhe ish kryetari i Gjakovës, Pal Lekaj, deputetja e AAK-së, Donika Kada-Bujupi, Visar Ymeri nga Vetëvendosje, drejtoresha e arsimit në Komunën e Prishtinës, Arberie Nagafci, dhe përfaqësues të tjerë politikë e institucionalë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button