Bota

Gjendet një nga kutitë e zeza të avionit malajzian

aa25Një nga kutitë e zeza të avionit malajzian që u rrëzua dje në Ukrainë me 298 persona në bord, i goditur nga një raketë tokë-ajër sipas ekspertëve amerikanë, u gjet në vendngjarje. Sidoqoftë, ajo nuk mund të zbulojë origjinën e goditjes së supozuar të raketës, që autoritetet ukrainase dhe separatistët prorusë fajësojnë njëri-tjetrin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button