Kronika

Gjika lë spitalin, paraqitet në Prokurorinë e Vlorës për t’u marrë në pyetje

Kryebashkiaku i Vlorës, Shpëtim Gjika, arrestuar për “shpërdorim detyre”, ka lënë sot spitalin dhe është paraqitur në Prokurorinë e Vlorës. Ai ëhstë marrë në pyetje nga prokurorët në praninë e avokatit.

hqdefault2Gjika u arrestua për falsifikimin e dokumentave për dhënien e lejes së ndërtimit të një pallati 11-katësh në qëndër të Vlorës sëbashku me Drejtoren e Urabanistikës në Bashki dhe biznesmenin që kreu ndërtimin.

Pas arrestimit, ai pati probleme me zemrën dhe u shtrua në Spitalin Amerikan, ku iu nënshtrua edhe një koronaro-grafie, pasi dyshohej për sëmundje ishemike të zemrës. Sot, Gjika e ka lënë regjimin e shtratit dhe ka shkuar vetë në prokurori për t’u marrë në pyetje.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button