Kronika

Gjirokastër, kapet furgoni me 500 kg mariuanë, doli nga Lazarati

131171_3-526x350Policia e Gjirokastrës ka bllokuar një furgon me 500 kilogramë lëndë narkotike mariuanë, teksa ka dalë nga Lazarati.

Në një operacion të zhvilluar gjatë orëve të natës specialistët e Sektorit Kundër Narkotikëve kanë bllokuar një automjetit tip furgón me targa fallco, AA 090 AL, që drejtohej nga një shtetas, i cili sa ka parë se e ndiqte policía ,braktisi automjetin dhe duke përfituar nga errësira ka mundur të largohet.

Në brendësi të furgonit u gjetën 10 fuçi plastike të mbushura me boce mariuane si dhe 10 thasë plasmasi të mbushur po me boce mariuane, gjithësej rreth 500 kilogramë mariuanë në formë boçeje.

Gjithashtu në brendësi të fucive të drogës u gjetën edhe dy armë zjarri Kallashnikov dhe dy krehëra me fishekë. Sipas policisë lënda narkotike dhe armët ka qenë te fshehura dhe poseduesit e drogës duke pasur presionin e policisë e cila po vijon kontrollet cdo ditë në Lazarat kanë tentuar ta nxjerrin jashtë Lazaratit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button