Europa

Holanda në zi dhe me flamujt në gjysmë shtizë për tragjedinë e avionit malajzian

aa27Holanda është në zi për katastrofën ajrore të avionit tip ”Boeing 777” të kompanisë ”Malaysia Airlines”, ku kanë gjetur vdekjen të paktën 154 holandezë. Flamujt janë ngritur në gjysmë shtizë në të gjithë vendin dhe në të gjitha ambasadat e saj nëpër botë. Kryeministri Mark Rutte, i cili u kthye natën e kaluar nga pushimet ku ai ishte me familjen e tij, shkoi fillimisht në aeroportin ”Schipol” para se të mbërrinte në selinë e qeverisë në Hagë. Avioni i rrëzuar dje në Ukrainën Lindore shkaktoi vdekjen e të 298 personave në bord

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu
Close
Back to top button