Kronika

Igumenicë, pranga shqiptarit me 170 kg hashash

Një shtetas shqiptar u arrestua pranë Igumenicës teksa po transportonte 173 kilogramë hashash. Policia greke e ndali mjetin e tij në vendin e quajtur Vrisela.

Sipas policisë helene, lënda narkotike ndodhej në një automjet me targa greke, e drejtuar nga shtetasi shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur.

Mësohet se droga është ngarkuar në zonën kufitare mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button