Kronika

INUK, vijon aksionin në Tiranë: Ndërhyrje në rrugët e rrugicat dytësore

INUK vijon dhe sot aksionin për shembjen e ndërtimeve që janë evidentuar si të paligjshme në kryeqytet.

INUK-tiraneSipas burimeve nga INUK aksioni i sotëm është i përqendruar në rrugën ” Ndre Mjeda”.”Do te shemben këtu të gjitha objektet e ndërtuara në kundërshtim me ligjin”- bën me dije INUK.

Inspektoriati thekson se ndërhyrjet e sotme do te jenë edhe rrugët dytësore dhe rrugicat për çlirimin e hapësirave publike.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button