Kosova

Jahjaga në Prekaz: Sot nderohet sakrifica e të gjithë dëshmorëve

Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz, ku tha se po nderon sakrificën e atyre që dhanë gjithçka që sot Kosova të jetë e lirë dhe e pavarur.

ahjaga-n-euml-prekaz-sot-nderohet-sakrifica-e-t-euml-gjith-euml-d-euml-shmor-euml-ve_hdDuke bërë homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz, për nder të Ditës së Forcave të Sigurisë së Kosovës, Jahjaga tha se Kosova e lirë dhe e pavarur do të integrohet në strukturat euro-atlantike.

Homazhe në Prekaz ka bërë edhe komandanti i FSK-së, gjenerali Kadri Kastrati i cili tha se përvjetorin e vet të shtatë FSK do ta festojë me emrin e ri, Forcat e Armatosura të Kosovës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button