Kosova

Thaçi: Duke kujtuar të kaluarën, po ndërtojmë të ardhmen e shtetit

Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, ku deklaroi se “duke respektuar të kaluarën, luftën heroike dhe gjakun e derdhur për liri, po ndërtojmë shtetin e Kosovës dhe të ardhmen tonë”.

tha-ccedil-i-duke-kujtuar-t-euml-kaluar-euml-n-po-nd-euml-rtojm-euml-t-euml-ardhmen-e-shtetit_hd“Sot përkujtojmë të rënët e kombit, komandantin legjendar Adem Jashari, të rënët e familjes Jashari dhe të gjithë komandantët dhe dëshmorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, tha kryeministri në detyrë.

Thaçi tha se, “duke kujtuar të kaluarën marrim energji të reja për t’u angazhuar drejt integrimit në Bashkimin Evropian dhe NATO”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button