Sporti

Joachim Low, trajneri më i mirë i 2014

Joachim Löw, seleksioner i ekipit te Gjermanise, kampione bote, eshte zgjedhur trajneri me i mire i vitit 2014, bene te ditur FIFA dhe France Footboll te henen ne mbremje.
Loachim-Low1-281x200Ai ishte para dy finalisteve te tjere, italianit Carlo Ancelotti, trajner i Real Madrid, fitues i Liges se Kampioneve dhe argjentinasit Diego Simeone, trajner i Atletico Madrid, kampion i Spanjes.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button