Sporti

Kellermann fiton çmimin ”Trajneri i vitit” në futboll për femra

Gjermani Ralf Kellermann u zgjodh sot trajneri i vitit për futbollin e femrave, njoftoi FIFA dhe revista ”France football”.

aa264Kellerman është trajner i klubit gjerman të futbollit të femrave ”Wolfsburg”, i cili fitoi Ligën e Kampioneve.

Ai u rendit i pari mes tre finalistëve, ku dy të tjerët ishin gjermani Maren Meinert dhe japonezi Norio Sasaki.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button