Muzike

Kandidimet kryesore të çmimeve ”Grammy”

Beyonce, Miley Cyrus, Katy Perry, Sam Smith dhe Meghan Trainor janë ndërmjet kandidimeve për çmimet prestigjioze ”Grammy” për këtë vit, çmime që vlerësojnë arritjet në fushën e industrisë amerikane të muzikës, deklaruan muzikantët e njohur Pharrell Williams dhe Ed Sheeran.

aa84Më poshtë vijojnë kandidimet kryesore:

Albumi i vitit:

Morning Phase – Beck Beyonce

Beyonce X – Ed Sheeran In The Lonely Hour

Sam Smith Girl – Pharrell Williams

Disku i vitit:

Fancy – Iggy Azalea ft Charli XCX Chandelier

Sia Stay With Me (Darkchild Version) – Sam Smith Shake It Off

Taylor Swift All About That Bass – Meghan Trainor

Kënga e vitit:

All About That Bass – Kevin Kadish & Meghan Trainor,

Chandelier – Sia Furler & Jesse Shatkin,

Shake It Off – Max Martin, Shellback & Taylor Swift,

Stay With Me (Darkchild Version) – James Napier, William Phillips & Sam Smith,

Take Me To Church – Andrew Hozier-Byrne

Artisti i ri më i mirë i vitit

Iggy Azalea

Bastille Brandy

Clark Haim

Sam Smith.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu
Close
Back to top button