Bota

Kocijancic: BE e zhgënjyer për ndeshjen Shqipëri-Serbi, mirëpret vizitën e Ramës në Beograd

aaa776Bashkimi Evropian ka shprehur zhgënjimin për incidentet në ndeshjen Serbi-Shqipëri, deklaroi Maja Kocijancic, zëdhënëse e Përfaqësueses së Lartë të BE-së për Politikën e Jashtme.

“Ne jemi të zhgënjyer për ndërprerjen e djeshme të ndeshjes Serbi-Shqipëri”, deklaroi Kocijancic në një konferencë për shtyp.

“Në konsiderojmë se politika nuk duhet të udhëhiqet nga provokimet në stadium. Ne nënvizojmë rëndësinë e bashkëpunimit rajonal dhe mirëpresim vizitën e planifikuar të kryeministrit Rama në Serbi”, theksoi ajo.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button