Politika

Kosova në UEFA bën bashkë Ramën e Bashën

Edi Rama dhe Lulzim Basha përplasen për thuajse për gjithçka në Shqipëri, por jo për anëtarësimin e Kosovës në UEFA.

Kryeministri dhe kreu i opozitës kanë uruar Kosovën dhe gjithë shqiptarët për këtë hap historik të sportit shqiptar.

“Kosova në UEFA! Urime vellazerore dhe një Big Like gjithë atyre që punuan për këtë arritje kaq të rëndësishme”, shkruan Rama.

“Lajmi i mirë dhe i gëzueshëm për çdo shqiptar: Federata e Futbollit e Kosovës anëtarësohet në UEFA! Urime Kosovë!”, shkruan Basha.

Related Articles

Comente

 1. Tjetër lajm i mirë, Kosova pa viza në “Shengen”
  URIME URIME ter kombite SHQIPETAR.
  NGUSHELLIME nipave sllav Si sali berlivcit po dhe albinices.
  Po mos ta le ne hares qeverin e serbis.
  Ja dhe qeveris se serbis e ngushlloj.

 2. Your comment is awaiting moderation.
  Kryeministeri SHqipetare “EDI RAMA” pate then.
  Z.THaci seshte person qe doe ngeroh karrigen.
  Tjetër lajm i mirë, Kosova pa viza në “Shengen”
  URIME URIME ter kombite SHQIPETAR.
  Si SHqipetarte po dhe BE.jane perfitus.Qe mbas sodit SHqipetarte do udhtojne me kostot e veta.Po besa dhe Ramushi-Laramushi eshte perfitus.Qe nga dita e sodit juka hapur-lirua rruga per ne Zvicer ,per tju kthyar profesionit si bodygard.Bordelat e Zviceres ,kane munges te bodigardeve.
  NGUSHELLIME nipave sllav Si sali berlivcit po dhe albinices.
  Po mos ta le ne hares qeverin e serbis.
  Ja dhe qeverin se serbis e ngushlloj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button