Kronika

LSI kërkon shkarkimin e tij, reagon drejtori Haki Çako

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako i është kundërpërgjigjur akuzave të LSI-së.

Një ditë më parë, nënkryetari i kësaj partie, Luan Rama në një konferencë për shtyp  kërkoi shkarkimin e menjëhershëm të Haki Çakos nga detyra pas denoncimit të disa rasteve të dhunimit të eksponentëve të LSI.

“Jam në krye të detyrës dhe do vazhdoj të jem, jam duke drejtuar një organizatë të depolitizuar”, u shpreh Çako.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button