Bota

Mbi 1100 viktima në Ukrainë

mbi-1100-viktima-n-euml-ukrain-euml_2_hdSë paku 1129 persona janë vrarë dhe 3442 janë plagosur gjatë konfliktit të Ukrainës prej mesit të muajit prill, thonë monitoruesit e OKB-së, në raportin e rregullt mujor që është publikuar sot.

Komisionerja e Lartë e OKB-së për të Drejtat e Njeriut, Navi Pillay, përmes një komunikate ka thënë se luftimet në rritje në Donjeck dhe Lluhansk, janë jashtëzakonisht alarmuese ndërsa rrëzimi i aeroplanit malajzian më 17 korrik mund të rezultoi si krim lufte.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button