Politika

Merkel më 28 nëntor fton Ramën në Berlin dhe i jep një lajm të madh

Kancelarja gjermane Angela Merkel do ta pres në Berlin, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama më 28 nëntor, pikërisht në përvjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Vizita e kreut të Qeverisë shqiptare në Gjermani ndodh në prag të hapjes së negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

Klan Kosova mëson se Merkel me këtë rast do  ia kumtojë edhe lajmin Ramës se BE-ja e fton Shqipërinë për të hapur negociatat për anëtarësim në bllok.

Related Articles

Nje koment

  1. Germania eshte vend mik i shqiperise.Angela Merkel eshte gruaja me i mire ne bote.Gjithe bota ka nevoje per te me shume se kurre.NATO duhet ne Tirane.Te bombardoje grupin fashist te Sali Berishes dhe anetaret e gjykates kushtetutese.Keta plehra nuk jane shqipetare.duan ta varrosin popullin shqipetar ne te vetmen dite te bardhe te te qenit ne Europe dhe perendim ku nuk ka qene kurr gjate 2316 vjeteve.cfare pritet per keta plehra?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button