Kronika

Merrte paratë e kësteve të kredive, arrestohet punonjësi i FAF

Punonjësi i një fondacioni për mikrokredi për fermerë është ndaluar nga policia e Elbasanit për shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentesh.

Burime nga policia bëjnë me dije se Jorgaq Nishku, 63-vjeç nga Gramshi, kishte përvetësuar pagesat e kësteve të kredive të dy shtetasve.

“Ky shtetas, u  ndalua nga efektivat e policisë, pasi  duke qënë  me detyrë  punonjës i  FAF Gramsh (Fondacioni për dhënie  mikrokredie për fermerë)  dhe shtetasit L.SH,  33 vjeç dhe I.A 28 vjeç kishin marrë kredi  pranë këtij fondacioni dhe këstet mujore ja  paguanin rregullisht shtetasit Jorgaq Nishku, i cili dyshohet të mos ketë  dorëzuar  në arkën e fondacionit këstet mujore”, bën të ditur policia e Elbasanit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button