Bota

Mogherini: Pa progres politik, rrezik për përshkallëzim dhune mes Izraelit dhe palestinezëve

mongheriniShefja e re e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, paralajmëroi sot në Jerusalem kundër rrezikut për një përshkallëzim tjetër të dhunës mes izraelitëve dhe palestinezëve nëse nuk rifillojnë përpjekjet për zgjidhjen e konfliktit.

“Nëse ne nuk avancojmë në frontin politik, ne rrezikojmë të zhytemi sërish në dhunë”, deklaroi Mongherini për shtypin gjatë vizitës së parë si shefe e diplomacisë evropiane, në një periudhë tensionesh në Jerusalemin Lindor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button