roze

Monica Belluci feston 50-vjetorin

belluccimonicaElegante dhe me një bukuri misterioze. Monica Belluci, aktorja italiane mbushi 50 vjeç.

Është diva e fundit “Made in Italy” që pushtoi kinemanë botërore dhe u bë e famshme jo vetëm për bukurinë, por edhe për rolet e saj në disa filma.

Lindi më 30 shtator në qytetin e Castello-s. Karrierën e nisi si modele në pasarelat më të zëshme botërore. Më pas ndonjë rol aty-këtu në pritje të rolit të madh, që mbërriti në vitin 2000 ku luan protagonisten Malena në filmin me të njëjtin titull.

Sa i përket jetës personale, në vitin 1999 u martua me aktorin francez Vincent Cassel të cilin e njohur gjatë xhirimeve të serialit “Apartamenti”. Për hir të dashurisë u zhvendos në Paris. Një vit më parë, çifti njoftoi divorcin.

Empire Magazine e rëndit në vendin e 21 në listën me 25 femrat më të nxehta të botës së kinemasë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button