Kosova

Mustafa: Protesta, e drejtë e reagimit qytetar, Jabllanoviqi nuk është problemi më i madh i Kosovës

Kreu i Qeverisë dhe i LDK-së, Isa Mustafa, po qëndron në Pejë në shënimin e 25 vjetorit të themelimit të degës së kësaj partie në këtë qytet.

mustafa-protesta-e-drejt-euml-e-reagimit-qytetar-jabllanoviqi-nuk-euml-sht-euml-problemi-m-euml-i-madh-i-kosov-euml-s_hdGjatë qëndrimit në Pejë, në vizitën që i ka bërë Poliklinikës Stomatologjike, i pyetur për protestën e sotme në Prishtinë, Mustafa mes tjerash ka thënë: “Protesta është e drejtë e reagimit qytetar, ndërsa unë konsiderojë se të gjitha çështjet ne do t’i zgjidhim në bazë të programit qeveritar”, raporton TV Dukagjini.

Duke folur për një nga kërkesat e protestës, që është shkarkimi i ministrit Aleksandar Jabllanoviq Mustafa shton: “Ministri Jabllanoviq nuk është problemi më i madh i Kosovës”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button