Kosova

Mustafa: Seanca të mbahet në mes të javës së ardhshme

mustafa-seanca-t-euml-mbahet-n-euml-mes-t-euml-jav-euml-s-s-euml-ardhshme_hdLideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka shfrytëzuar foltoren e Kuvendit të Kosovës për të deklaruar se liderët e koalicionit të VLAN kanë konsideruar se shtyerja e seancës është një abuzim I rëndë i institucioneve.

“Nuk jemi të mbajmë një seancë sepse ata që e kanë marrë mandatin po i frikësohen seancës, por jemi të mbledhur këtu të shprehim pakënaqësinë tonë me zhvillimet e fundit. Jemi këtu të japim zotimin tonë si subjekte politike të LDK-AAK-NISMA dhe VV. Ne kemi një qëllim të përbashkët që është në të mirë të qytetarëve të Kosovës që është në përparimin e Kosovës”, ka thënë Mustafa.

Ai ka shtuar se Blloku VLAN nuk ka kërkesë tjetër veçse që shumicës parlamentare t’i jepet mundësia që të zgjedh institucionet vendore.

“Do të bëjmë kërkesë të përbashkët që vazhdimi i seancës së ardhshme të mbahet më së largu në mes të javës së ardhshme”, ka thënë Mustafa.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button