Kronika

Naço: Verifikimi ndaj Gjin Gjonit ka filluar prej muajsh

nasip-naco-ibna-565x492Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, reagoi sot pas deklarates së djeshme të gjykatësit dhe njëkohëisht anëtarit të KLD-së, Gjin Gjoni.

Sipas ministrit Naço, Gjin Gjoni spekulon kur flet për luftë politike. “Nuk kam asgjë personale me Gjin Gjonin”, theksoi Ministri Naço, teksa u shpreh se “gjyqtari Gjin Gjoni nuk e mbulon dot diellin me shoshë. Verifikimi ndaj Gjin Gjonit ka muaj që ka filluar”.

Naço u shpreh edhe lidhur me letrën e KLD, të cilën e ka quajtur si jo serioze dhe politke, “Letra e KLD nuk ka seriozitet, ka politikë”, tha ministri Naço.

Lidhur me projektligjin për KLD-në, Naço u shpreh se, “Pr/ligji ynë i shërben përmirësimit të punës së KLD, ndërsa shtoi se, “KLD është e kënaqur në ishullin e vet”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button