Bota

Një tërmet 5,6 ballë Rihter shkakton skena paniku në kryeqytetin algjerian

aaa326Një tërmet me magnitudë 5,6 ballë të shkallës Rihter provokoi panik të madh në Algjer, sipas radios algjeriane. ”Epiqendra e tërmetit ishte në det, 19 kilometra larg Bologhine, lagje veriore e Algjerit”, sipas Qendrës Algjeriane të Kërkimeve në Astrofizikë dhe Gjeofizikë (CRAAG), që shtoi se tërmeti u shoqërua edhe me pesë pasgoditje më të lehta. Ende nuk ka njoftime për viktima apo dëme materiale. Në vitin 2003, një tërmet në lindje të Algjerit shkaktoi vdekjen e më shumë se 3 000 personave.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button