Europa

Norman Atlantic, gjendet një tjetër kufomë brenda tragetit të djegur

Një tjetër kufomë është gjetur në ambientet e brendshme te tragetit Norman Atlantic, që u përfshi nga flakët ditën e 28 dhjetorit ndërsa udhëtonte nga Igumenica drejt Ankonës dhe nga 2 janari u ankorua në portin e Brindizit.

C_4_articolo_2089771_upiImageppMediat italiane raportojne se kufoma u gjend gjatë një inspektimi qe po behej ne nje nga zonat e anijes, aty ku ishin parkuar autovetura të ndryshme “Pas kesaj shkon ne 11 numri i viktimave te konfirmuara, nderkohe qe numri i të zhdukurve deri më tani shkon në 18 vetë”­ raportojne mediat italiane. Skuadrat e shpëtimit nga Italia, Greqia dhe Shqipëria arritën të shpëtonin 477 persona ne bord, mes te cileve edhe 22 shqiptarë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu
Close
Back to top button