Ekonomia

Operacioni për vjedhjen e energjisë, 18 raste në një javë

18 raste janë konstatuar vetëm brenda një jave nga operacioni i përbashkët Polici- OSHEE për vjedhjen e energjisë elektrile. Burime zyrtare bëjnë të ditur se në rang vendi janë kryer plot 2995 kontrolle.

Në këto 18 raste janë arrestuar në flagrancë 4 persona, janë shpallur në kërkim pesë të tjerë dhe ndiqen në gjendje të lirë 9 persona.

Po gjatë kësaj periudhe janë ndërprerë 879 lidhje të abonentëve debitorë dhe 18 lidhje të paligjshme. Gjithashtu janë kontrolluar 38 kabina elektrike dhe abonentët që furnizohen nga këto kabina.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button