Kronika

Përplasen tre mjete në Elbasan-Tiranë, 6 të plagosur

aksGjashtë persona kanë mbetur të plagosur mëngjesin e sotëm në një aksident automobilistik të ndodhur në rrugën Elbasan-Tiranë. Ngjarja është shënuar në fshatin Kërrabë, në vendin e quajtur Lapidari, rreth 05:00 të mëngjesit.

Në asindet mësohet se janë përshirë tre mjete një prej të cilëve pas përplasjes ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi prej rreth 20 metrash.

Për pasojë kanë mbetur të plagosur 6 persona, njëri nga të cilët në gjendje të rëndë. Policia ka nisur menjëherë hetimet për të zbardhur shkaqet e aksidentit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button