Kronika

Platini: Imagjinoni sikur në flamurin e shfaqur në stadium të kishte një bombë

mishelPresidenti i UEFA, Mishel Platini tha se ndihet thellësisht i dëshpëruar për atë që ndodhi në Beograd mbrëmjen e së martës.

“Futbolli supozohet se duhet të bashkojë njerëzit”, është shprehur Platini, duke theksuar se ‘loja nuk duhet të ngatërrohet me politikën në asnjë rrethanë’.

Ndërkohë, duke folur për televizionin Francez TF1, Platini, deklaroi se skenat e dhunës në ndeshjen Serbi-Shqipëri janë të pajustifikuara. “Imagjinoni sikur në vend të flamurit, brenda dronit të ishte një bombë” deklaroi Platini për televizionin Francez.

Related Articles

Nje koment

  1. zoti Platini ! E s hohim qe te ardhkerka shume keq per Sebet ,por kjo eshte ouna juaj. Puna jone eshte te themi se dhuna e serbeve ndaj ekipit ton kombetar te futbollit dhe delekacionit qe e shoqronte ate ishte e pergatitur . Ju u ka vajtur mendje e kini menduar po sikur te kishte bimbe? Edhe kjo mund te ndodhte ,kur siguria nga ana e Serbise ishte e dobet. POr I nderuar Platini, shqiptaret nuk vinin bobe ,pasi ne nuk vrisnim djemte tane. E dyta zoti platini ai nuk eshte flamuri shqiptar . Ne ate rrecke te zeze simboli I kujdo ,por kurren e kurres e SHQIPERISE, ishin dy figurat legjendare te pavarsise sone, ishte dhe simboli I flamurit tone ,SHQIPONJA DY KRENARE. E djemte tane nuk mund te lejonin qe ato figura historike legjendare dhe simbolin e flamurit tone te talleshin Serbet. Mos u tregoni drite shkurte ,zoti Platini,po gjerat nuk behen me sikur . Po te mendojme me sikur,ather nuk do benim prepare. Une them se Serbet e pane qe loja po shkonte ne favorin tone, menduan me te keqen ,e vepruan sipas planit , per te justifikuar humbjen,ose te pakten barazimin,qe per serbet ishte vdekje. Dakort zoti Platini ? Harruat zoti Platini se si u dogj flamuri shqiptar edhe ne Itali nga ai Ivani I Tmerrshem,por u be pule e lagur nga dora e fuqishme e shqiponjes shqiptare me emrin LORIK Cana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button