Presidenciale

Presidenti Nishani niset drejt Mbretërisë së Bashkuar

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani së bashku me Zonjën e Parë, Odeta Nishani u nis sot drejt Londrës, ku do të zhvillojë një vizitë në Mbretërinë e Bashkuar.
Presidenti-Nishani-466x350Zyra e shtypit e Presidencës njofton se gjatë kësaj vizite Kreu i Shtetit shqiptar do të pritet zyrtarisht nga Lartmadhëria e Tij Princi Charles i Uellsit dhe do të jetë i Ftuari i Nderit në Banketin vjetor të Shoqërisë së Njerëzve të Lirë të Londrës.
Në ditën e dytë të vizitës zyrtare, Presidenti Nishani do të zhvillojë një mëngjes pune në Dhomën e Lordëve si dhe do të dekorojë personalitete të spikatura britanike me kontribute të vyera në promovimin e vlerave historike dhe kulturore shqiptare si dhe të çështjes shqiptare në Mbretërinë e Bashkuar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button