Kronika

Pretenca, 1 vit burg për ish-kreun e INUK Zyhdi Dajti

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar këtë të hënë dënimin me 1 vit burg për ish-kreun e INUK, Zyhdi Dajti.

Zyhdi Dajti akuzohet për “shpërdorim detyre”.

Më herët, Dajti e ka mohuar akuzën, duke deklaruar se, ka qenë gjithmonë në rregull dhe se është habitur kur ajo është ngritur ndaj tij.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button