Rajoni

Putin viziton Serbinë më 16 tetor

vucic-putinKryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka marrë konfirmimin zyrtar nga ambasadori rus në Serbi, Aleksandar Çepurin, se presidenti rus, Vladimir Putin, do ta vizitojë Serbinë më 16 tetor, me rastin e 70 vjetorit të çlirimit të Beogradit gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Në një takim me gazetarët në Beograd, Vucic ka thënë se me ambasadorin rus ka biseduar pjesërisht për programin e vizitës së presidentit rus.

Sipas këtij programi, mediat në Serbi citojnë kryeministrin serb të ketë thënë se presidenti rus do të takohet edhe me presidentin e Serbisë, Tomisllav Nikollic dhe do të marrë pjesë edhe në parakalimin e forcave ushtarake të Serbisë

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button