Ekonomia

“Rilindja Urbane”, Rama vizitë në Tropojë

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot drejt Tropojës për të inspektuar nga afër projektet e “Rilindjes Urbane”.

Ai shoqërohet në këtë vizitë nga ministret Eglantina Gjermeni, Lindita Nikolla dhe nga Ilir Beqaj, i cili është edhe i deleguari i PS-së për qarkun e Kukësit.

Kreu i qeverisë është pritur nga kryebashkiaku demokrat i Tropojës, Besnik Dushaj me të cilin zhvilluar edhe një takim.

Pas takimit, Rama pritet të zhvillojë bashkëbisedimin e tij të zakonshëm me fermerët e kësaj zone.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button