Kronika e zeze

Shkodër, identifikohet 59 vjeçari i mbytur në lumi Buna

Drejtoria-e-Policise-se-qarkut-Shkoder-Foto-Gasper-Marku-ARKIV-ATSH--525x350Policia e Qarkut Shkodër, përmes zëdhënësit të shtypit Bardhyl Saliu, bëri të ditur për ATSH-në identitetin e një kufome, e cila u gjet e mbytur dje ne Lumin Buna, pranë zonës në Fshatin Zues, Komuna Rrethina, Shkodër.

Nga sa bëhet e ditur, emri i viktimes është Zake Plori, vjeç 59, banuese në qytetin e Shkodrës.

Sipas zëdhënësit Saliu, nga kqyrja që iu bë prej ekspertëve të policisë, kufoma në fjalë, nuk rezulton të jetë ushtruar dhunë apo shenja të tjera mbi të. Nga të dhënat paraprake, Policia bën të ditur se viktima është vetëmbytur. Materialet në fjalë iu kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për hetime të mëtejshme dhe motivit të vetmbytjes

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button