Kronika

Shkodër: Policia asgjeson 10 parcela me 4500 bimë narkotike

kanabisForcat e policisë së Shkodrës, identifikuan dhe asgjësuan 10 parcela ku ishin kultivuar 4500 rrënjë bimë narkotike Canabis Sattiva.

Burime zyrtare nga policia e Shkodrës, bëjnë të ditur për ATSH-në se bimët narkotike u gjeten gjatë kontrolleve të ushtruara në vendin e quajtur Fshati Qerret, Komuna Temal. Nga ana e policisë po punohet për identifikimin e kultivuesve, ndërkohë që materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për hetime të mëtejshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button