Kronika

Shkodër: Shpërthen eksplozivi në mesnatë

Nga shpërthimi janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Lënda plasëse dyshohet të jetë e llojit tritol dhe sipas ekspertëve ka qenë në sasi të vogël.

Policia ka intervistuar familjarët ku ka ndodhur shpërthimi për të mësuar ndonjë detaj në lidhje me motivet apo autorët, por për momentin ngjarja është e pazbardhur.

Gjithashtu, agjentët e policisë kanë sekuestruar edhe kamerat e sigurisë së disa bizneseve aty pranë, që mendohet se mund të japin informacion në lidhje me autorët e lëvizjet e tyre.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button