Kronika

Shpërdoruan detyrën, arrestohen 5-ish punonjës të ALUIZNI-t dhe 4 shpallen në kërkim

Policia e Tiranës ka arrestuar 5 ish-punonjës të ALUIZNI-t në kryeqytet, ndërsa janë shpallur në kërkim 4 të tjerë.

policiaLajmi është konfirmuar nga blutë e Tiranës, të cilët bëjnë të ditur se ndaj tyre ka nisur një hetim prej më shumë se 1 muaj.

Sipas policisë, këta shtetas janë hetuar nën akuzën e “Shpërdorimit të detyrës” dhe Gjykata ka hapur dritën jeshile për arrestimin e tyre. Konkretisht Policia e Tiranës bënë të ditur se të arrestuar janë:

Erald Maçi, Ermal Dino, Artur Skela, Robert Dauti dhe Erin Mlloja, ndërsa janë shpallur në kërkim Rajmond Dervishi, Florian Hajdini, Taulant Brezhda e Kreshnik Bezhdo.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button