Kronika

Shpërndanin kokainë në Bllok, 4 të arrestuar. Mes tyre dhe një femër

Në pranga kanë rënë Azis Meta, 35 vjeç, Përparim Kalbaj, 46 vjeç, Aleks Kanaçi, 35 vjeç, dhe E.B, 23 vjeçe. Në rrugën “Nikolla Jorga”, pas hetimeve të policisë rezultoi se këta persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kryenin aktivitetin e kundraligjshëm të shitjes së kokainës në sasi të vogla personave të ndryshëm në zonën e “Bllokut”.

Ata lëviznin me dy automjete. Gjatë kontrollit fizik iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 276.6 gramë kokainë.

Gjithashtu janë sekuestruar në cilesinë e provës materiale dy makina dhe 7 telefona. 7 telefona celularë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button