Europa

Shtatë të arrestuar në kuadër të një hetimi për rekutrimin e grave për Shtetin Islamik

 Shtatë persona u arrestuan sot në Spanjë dhe në Marok në kuadër të një hetimi për rekrutimin e grave para dërgimit në Siri dhe Irak për llogari të organizatës së Shtetit Islamik, njoftoi Ministria e Brendshme spanjolle.

isis-gra”Katër gra, përfshirë një minorene  dhe tre burra u arrestuan në Barcelonë, në enklavën spanjolle të Ceutas dhe Melillas dhe gjithashtu në qytetin maroken të Castillejos, rreth dy kilometra nga Ceuta”, shtoi i njëjti burim në një komunikatë duke shtuar se Drejtoria e Përgjithshme për mbikëqyrjen e territorit maroken kishte bashkëpunuar për operacionin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button