Maqedonia

Sot proteston mërgata shqiptare

Mërgata shqiptare sot do të protestojë në Munih të Gjermanisë, para Ambasadës së Maqedonisë kundër terrorit të egër sllavo-maqedon mbi shqiptarët autoktonë.

Kështu ka njoftuar Këshilli Organizativ i protestës me moton” Stop sllavo-maqedon mbi shqiptarët autokton”, sipas të cilëve protesta do të fillojë në ora 16.30.

“Lusim të gjithë bashkatdhetarët tanë me banim në Gjermani, Zvicër dhe Austri të na bashkohen masovikisht para Ambasadës së IRJM-it, në Briennrstr. 56, 80333 Munich”, thuhet në njoftimin e këtij këshilli.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button