Bota

Të paktën 65 të vdekur pas shpërthimit në një uzinë metali

kine-shperthim3-640x350Një shpërthim i ndodhur në një uzinë në lindje të Kinës ka shkaktuar 65 të vdekur dhe më shumë se 150 të plagosurish, sipas bilancit të parë të njoftuar nga media shtetërore

”Shpërthimi në Kushan, qytet në provincën lindore të Jiangsus, ka shkaktuar 65 të vdekur dhe 150 të plagosur”, theksoi stacioni CCTV në një artikull të publikuar në internet.
”Shpërthimi ndodhi sot në një uzinë metali”, shtoi stacioni CCTV.
”Më shumë se 150 persona janë plagosur si pasojë e këtij shpërthimi”, konfirmoi agjencia zyrtare kineze e lajmeve Hsinhua.
Aksidentet industriale ndodhin vazhdimisht në Kinë, ku standartet e sigurisë në punë janë relativisht të ulëta.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button